Szklany ogródek

Nowe drogi potrzebują nowych wrażeń. U nas wciąż zima. Otoczenie szare, zamglone. Instynktownie mamy ochotę na kolory, na zapowiedź wiosny, na coś na czym przyjemnie zahaczyć spojrzenie. Kiedyś przed paroma laty była wielka moda na mini ogródki w szkle. Na tzw. Terraria.Taki mini ogródek jest niewymagający. Światło i raz w tygodniu trochę wody. Idealnymi roślinami są sukulenty (takie roślinki z grubymi liśćmi) albo inne „niespragnione” szczepki roślin doniczkowych.

Jak w ciągu paru dosłownie minut założyć taki mini ogródek?Dno szklanego słoja, naczynia wypełniamy drobnymi kamyczkami, piaskiem ( może tym który przywiozłaś jako wspomnienie z gorących wakacji?) Jeszcze odrobina ziemi ogrodniczej, dla estetycznej całości można również dorzucić wakacyjną muszelkę. I kompozycja gotowa! Osobiście kocham przedmioty wielofunkcyjne. Moi ulubieńcy to proste szklane naczynia – dziś występują w roli tropikalnych ogródków.

Mam też alternatywę Terrarium dla zapracowanych – imitacja sukulentów. Całość jest przejrzysta , nie wymagająca. Tym sposobem możesz tak na szybko zazielenić biurko, wypełnić, rozjaśnić ciemne miejsca w witrynie.

W tych szklanych uniwersaliach można wyczarować prawdziwą wiosnę. Cebulki hiacyntów, tulipanów lub narcyzów rozkwitają w ciągu kilku dni. Moim tegorocznym faworytem są HIACYNTY. Ich przenikliwy zapach roztacza się w całym pomieszczeniu.

P.S A tak na marginesie i zupełnie powierzchownie. Czy wiesz, że zapachy zapisują się w części mózgu odpowiedzialnej za emocje, odczucia i wspomnienia?

Reklamy

3 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s