Keep moving

Początek roku już za nami, a ty wciąż idziesz ścieżkami codziennej rutyny. Pogoda za oknem taka nijaka, niezdecydowana , śnieg przyprusza dosłownie na chwilę odważne główki przebiśniegow.

Poddajesz się tak szaremu dniu temu z wczoraj i z przedwczoraj. Gdzieś w środku Ciebie tłumi się niespokojnie tęsknota. Tęsknota za zmianą. Myśli kołaczą i tak właściwie to wszystko jest OK i tak właściwie nic nie jest OK.

W takich chwilach Platon celebrował spacery , tak samo jak francuski myśliciel Jean-Jacques Rousseau i nawet japoński filozof Basho (o którym niewiele z nas słyszało). Spacerowali aby uporządkować myśli. Spacerując wpadali na najlepsze pomysły. Platon , tak samo jak francuski myśliciel Jean -Jacques Rousseau i nawet japoński filozof Basho ( o którym niewiele z nas słyszało) celebrowali spacery. Spacerowali aby uporządkować myśli. Spacerując wpadali na najlepsze pomysły. Rousseau włóczył się filozofując godzinami po Paryżu początków 18 – tego wieku. Basho przewędrował Japonię odkrywając nieznane ścieżki. Maszerując uspokajali ducha, kłęby myśli, uwalniali się z niewoli rutyny, wiecznych rozmyślań nad załatwianiem drobnych i wielkich sprawunków.

I dlaczego cię tu zanudzam opowieściami o spacerujących bez celu filozofach. Bo tak naprawdę to właśnie spacerowanie bez celu jest najlepszą metodą na uporzadkowanie myśli.

Obojętnie czy włóczysz się po starówce, po lesie, czy jakiejś ulicy.

  • Powłócz się trochę! tak pozornie bez celu. Zrób ten pierwszy krok, obudź w sobie to co od dawna drzemie w twoim wnętrzu, utajone pragnienie pójścia nowa ścieżką.
  • Wytycz sobie nowe drogi najpierw dla twoich stop, a przy okazji ukierunkujesz Twoje myśli na nowe tory.
  • Pomyśl przewrotnie, inaczej, nie tak jak wczoraj.

I jeśli Ci źle tej zimy i szary depresyjny nastrój rozgoszcza się wokół ciebie KEEP MOVING

Tym artykułem zapraszam cię do przemyślenia Twoich pragnień, potrzeb i planów. Nie chcę żeby noworoczne postanowienia pozostały tyko postanowieniami, a wątpliwości i strach przed zmianą paraliżowały każdy nowy krok. Odkryj twoje nowe drogi, podaruj sobie samemu nowe jutro.

Ja od dwóch lat idę krętą ścieżką nowych wyzwań , walczę z brakiem motywacji, kryzysem umysłu i męcząca codziennością. Jedno jest pewne moje kręte ścieżki nie są już tylko ścieżkami fantazji, pozwoliłam planom i marzeniom dać szansę. Szczęście czeka na nas każdego dnia, pozwól się zainspirować .

Reklamy

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s